d2meble

inspirujące i nowoczesne meble

Jak urządzić domowe biuro?

1

Praca w domu to obecnie domena nie tylko freelancerów – coraz większa liczba firm oferuje swoim pracownikom możliwość elastycznej pracy uwzględniającej wykonywanie części obowiązków w domu. Aby jednak było to możliwe, potrzebne jest odpowiednie zaaranżowanie tego typu przestrzeni.

Najlepiej, by nasze domowe biuro znajdowało się w osobnym pomieszczeniu, z dala od codziennego zgiełku. Jeżeli mieszkamy w domu jednorodzinnym, doskonale do tego celu sprawdzi się piwnica lub poddasze. Biuro najlepiej umiejscowić jest w części północnej lub wschodniej – to gwarancja dużej dawki rozproszonego światła. Jeżeli jednak nie dysponujemy osobnym pokojem, tego typu kącik z powodzeniem urządzić możemy również w salonie lub sypialni. Warto jedynie oddzielić go od reszty pomieszczenia ścianką, parawanem lub regałem.

Żadne biuro nie może się obyć bez biurka. Jego optymalna głębokość wahać powinna się od 80 do 90 centymetrów, szerokość od 120 do 160 centymetrów, a wysokość od 70 do 75 centymetrów. Jeżeli nie lubimy tradycyjnych biurek postawmy na tak zwaną sekretarkę, czyli stolik do zastosowania biurowego, stół kuchenny lub meblościankę z wysuwanym blatem.

Kolejnym z niezbędnych elementów domowego biura jest krzesło. Powinno być ono nie tylko trwałe i solidne, lecz przede wszystkim wygodne. Głębokość siedziska, wysokość oparcia oraz podłokietniki powinny posiadać funkcję regulowania. Oparcie powinno być natomiast tak wyprofilowane, by idealnie podpierać odcinek lędźwiowy naszego kręgosłupa.

W domowym biurze znajdować powinien się także regał lub szafka z wysuwanymi szufladami, do której schować będziemy mogli wszystkie niezbędne dokumenty.

Nie obędziemy się także bez odpowiedniego oświetlenia. Najlepiej sprawdzi się tutaj lampka z obrotowym ramieniem i główką. Umieścić powinniśmy ją po lewej stronie – wówczas na monitorze naszego komputera nie będzie się tworzył cień.

Bardzo przydatnym dodatkiem w każdym biurze jest także tablica magnetyczna lub kredowa na której zapisywać będziemy mogli nasze pomysły czy informacje o bieżących projektach i najbliższych spotkaniach.

One Comment

So, what do you think ?